BİZ KİMİZ?

Merhaba ben Yasemin,

İlk ve orta öğretimimi TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra, lise ve üniversite eğitimimi Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi viyola ana sanat dalından mezun olarak tamamladım. Yurt içi ve yurt dışında pek çok devlet senfoni orkestralarında görev alarak konserler verdim. Uzun süre  Devlet Opera ve Balesi’nde viyola sanatçısı olarak çalıştım.

Profesyonel meslek hayatımın dışında her zaman sağlıklı beslenmenin meraklısı ve takipçisi oldum. Raw şef Hülya Kurt ile raw mutfak eğitimim ile birlikte, çiğ beslenme konusuna ilgim ve merakım arttı. Halen eğitimlerime devam etmekteyim. Stanford Üniversitesi online nutrition programlarının yanı sıra pek çok eğitimi büyük bir ilgiyle takip etmekteyim.

Hayatta yaptığı işi severek, özenle ve emek vererek yapmanın ışığına ve güzelliğine inananlardanım. Çok şanslıyım ki her zaman sevdiğim iş ile uğraştım.

Sağlıklı beslenmeye ve yaşama olan ilgim, bir sanatçı gözünden ve elinden, çiğ beslenme ağırlıklı sağlıklı bir mutfağın, butik bir yaklaşımla var olduğu bir marka yaratmamı sağladı.

İşte YayaRaw’un hikayesi bu şekilde yazıldı.