COLD PRESSED JUICELER VE SHOTLAR

Taze sebze ve meyveler; cold press olarak bilinen soğuk sıkım teknolojisiyle hiçbir ısıya maruz kalmadan hazırlanmaktadır. Bildiğimiz katı meyve sıkacaklarından oldukça farklı olan bu yöntemde bıçak darbesi olmadığı için oksidasyon olmaz. Sebze – meyveler, lif ve posalarından ayrılırken, besin değerlerini kaybetmezler.

Soğuk sıkım juiceleri; dilerseniz detoks yapıp, vücudunuzu arındırmak ve dinlendirmek, dilerseniz bir oturuşta yiyemeyeceğiniz kadar çok sebzeyi 500 ml’lik şişelerde tüketebilmek için tercih edebilirsiniz.

SEASONAL JUICES

COLD PRESSED SHOTS 50 ML.

Sağlık kaynağı shotlar güne enerji dolu başlamak isteyenler, bağışıklığını kuvvetlendirmek isteyenler ve sindirimini rahatlatmak isteyenler için..

SÜPER BESİN TAKVİYELERİ NELERDİR?

İnsan sağlığının önemi sürekli yeni yaklaşımların gelişmesine ve hayatımıza yeni yiyeceklerin girmesine neden olmaktadır. Bu yeni şifa kaynağı yiyecekler yüksek besin değerleri ile öne çıkıyor ve bu besinlere süper besinler deniliyor.

Spirulina: Spirulina bir yosun türüdür. İçeriğindeki besin miktarının çok çeşitli olması, protein, mineral açısından zengindir. İçeriğindeki tüm bu fayları mineraller vücutta emilim miktarını %90’lara kadar çıkarır dolayısıyla vücut direncini arttır, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Vücutta biriken toksinlerden arınmayı sağlar. Sporcuların kas gelişimini destekler. Saç dökülmesine iyi gelir. Kilo kontrolünde etkilidir. B12 kaynağıdır. Çok yüksek derecede klorofil içerir. Doğada nadiren bulunan yağ asidi GLA sayesinde kalp hastalıklarının önlenmesinde ve kolestrolün düşürülmesinde etkilidir.

Matcha: Yeşil çaydan on kat daha fazla antioksidan içeren, metabolizmayı oldukça hızlandıran, bağışıklık sistemini kuvvetlendiren, enerji yükselten, hücre yenilenmesine yardımcı, sindirim sistemini faydalı yeşil çayın toz formudur.

Maca: Köklerinin besin değeri çok yüksek olan maca bitkisi; karbonhidrat, protein, fiber ve esansiyel mineraller (özellikle selenyum, kalsiyum magnezyum ve demir) bakımından oldukça zengin. Bu nedenle Latin Amerika’nın pek çok yerinde ise, içerik açısından aynı olmadığı halde, ‘Peru Ginseng’ diye de anılıyor. Tıpkı ginseng gibi enerji seviyesini yükseltiyor, dayanıklılığı artırıyor, yorgunluk ve halsizliği azaltıyor. Bunun yanında maca bitkisi, kadınların menopoz dönemlerinde vücudun denge bulmasını sağlarken menopoz dönemindeki sıkıntıları da azaltır. Vücudu taze ve enerjik tutar.

Hemp: Yüksek lif ve yağ asidi içeriği ile kenevir protein tozu özellikle vegan ve vejetaryenler için protein takviyesidir. Vücut tarafından yapılamayan 10 aminoasidin tamamını barındırdığı ve sindirimi kolay olduğu için özellikle sporcular arasında da tercih edilen bir bitkisel proteindir.

Acai: Yüksek oranda kalsiyum, böğürtlenden daha fazla antioksidan, pek çok besleyici madde ve yüksek oranda lif içerir. İçerdiği amino asitler, vücudumunda kas yapılanmasına yardımcı olur. Vücudun yağ yakmasını ve nerji üretmesini sağlayan yağ asitlerinden omega3 ve omega 6 içeriği ile de oldukça zengindir. İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde serbest radikallerle savaşarak cildi güzelleştirici ve gençleştirici etkisi vardır.

Hindistan Cevizi Yağı: Besleyici ve güçlendirici bir yağdır. Sindirime yardımcı olur, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, antibakteriyel,antifungal (mantar önleyici) özelliktedir. Gribal enfeksiyon gibi pek çok hastalıkta virüslerle savaşır. Cilde, saçlara çok iyi gelir. Isıya maruz kaldığında besin değerlerini kaybetmeyen tek yağdır.

Organik Ham Kakao: İşlenmemiş ham kakao yüksek miktarda potasyum, antioksidan içerir. Güçlü kemiklerin oluşması için gerekli olan zengin bir kalsiyum kaynağıdır. Zindelik ve uyanıklık verir.