GREEN MATCHA

Ispanak, Salatalık, Nane, Limon, Matcha, Ananas

Yeşil yapraklı sebzelerin, tropikal meyve ananas ve yeşil çaydan on kat daha kuvvetli antioksidan içeren ‘Matcha’ ile birleşimi. Faydalı yeşil içeceklerde farklı bir lezet arayanlar için..

Ispanak: Demir kaynağı ıspanak, hafızayı güçlendirici, kansızlığı önleyici folik asit içerir. Klorofil, A ve C vitaminleri, kalsiyum, protein ve potasyum açısından da zengindir.

Salatalık: Cildimiz için gerekli olan nem kaynağıdır. Yüksek miktarda su K ve Cvitamini içerir. Sindirim sistemini rahatlatır, kabızlığa iyi gelir.

Lime (Misket Limonu): Çok hoş aromalı bir kokusu vardır. Hazmı kolaylaştırır. Kan dolaşımını düzenler. Sinir sisteminin düzenli çalışmasını destekler. Kollestrol düşürücü olarak da kullanılır. İçermiş olduğu C vitamini sayesinde yara ve diş iltihaplarında etkilidir.

Nane: Hoş koku ve aromaya sahip canlandırıcı bir bitkidir.  Taze nane yaprakları,  vitamin, mineral ve güçlü antioksidanlar barındırır. Özellikle sindirim sistemi için yararlıdır. Etkili bir spazm çözücüdür. İçinde bulunan rozmarinik asit adlı antioksidan sayesinde mevsimsel alerji semptomlarını yatıştırmada etkilidir. İçerdiği mentol ile boğaz ağrıları ve balgama iyi gelir.

Matcha: Yeşil çaydan on kat daha fazla antioksidan içeren, metabolizmayı oldukça hızlandıran, bağışıklık sistemini kuvvetlendiren, enerji yükselten, hücre yenilenmesine yardımcı, sindirim sistemini faydalı yeşil çayın toz formudur.

Ananas: Potasyum, C vitamini ve demir yönünden zengin bir meyvedir. İçindeki bromelain maddesi sayesinde sindirim için faydalıdır, şişkinlik gidermeye, kan pıhtılaşmasını ve tümör büyümesini azaltmaya yardımcıdır. Eklem sağlığını destekler.  Aynı zamanda idrar ve iltihap söktürücü ve laksatif etkileri de bulunur.