KICK OFF

Badem, Hurma, Tarçın, Ham Kakao, Hindistan Cevizi Yağı

Badem sütünün hindistan cevizi yağı ve antioksidan içeren organik ham kakao ile birleşimi Kick Off, badem sütünü farklı lezzetlerde denemek isteyenler için.

Badem:Omega-3 ve omega-6 yağ asitleri, lif, çinko, magnezyum, E vitamini, protein ve antioksidanlarlar yönünden oldukça zengindir. Enfeksiyon giderici, iltihap sökücü, kolestrol düşürücü, kanser karşıtı ve kilo vermeye yardımcı etkileri bulunmaktadır.

Hurma: Karbonhidrat, yağ ve lif açısından zengindir. İçeriğindeki doğal şeker hem faydalıdır hem de badem sütüne lezzet katmaktadır. Mineral tuz, lif içeriğinin yanı sıra A,C,D vitamini gibi pek çok vitamini içerir. Kalsiyum kaybını dengeler,kemik erimesini önler.

Tarçın: Oldukça lezzetli bir baharat olmasının yanı sıra yüzyıllardır tedavi edici özellikleri ile bilinmektedir. Güçlü antioksidanlar içerir. Enfeksiyon, idrar ve iltihap söktürücüdür. Kalp krizi riskini azaltmaya yardımcıdır. Kandaki kötü kolestrol ve trigliserid seviyesini düşürür. İnsülin direnci ve kan şekeri değerlerinin düşmesinde olumlu etkileri vardır.

Hindistan Cevizi Yağı: Besleyici ve güçlendirici bir yağdır. Sindirime yardımcı olur, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, antibakteriyel, antifungal(mantar önleyici) özelliktedir. Gribal enfeksiyon gibi pek çok hastalıkta virüslerle savaşır. Cilde,saçlara çok iyi gelir. Isıya maruz kaldığında besin değerlerini kaybetmeyen tek yağdır.

Organik Ham Kakao: İşlenmemiş ham kakao yüksek miktarda potasyum, antioksidan içerir. Güçlü kemiklerin oluşması için gerekli olan zengin bir kalsiyum kaynağıdır. Zindelik ve uyanıklık verir.