PUMPKIN SPICE / S1

Balkabağı, Havuç, Elma, Tarçın, Muskat

Beta karoten kaynağı, cilde iyi gelen, içeriğindeki baharatlar sayesinde kış aylarında bağışıklığı güçlü tutan Pumpkin Spice, balkabağı ve baharatların faydalarını yoğun bir şekilde tatmak isteyenler için.

Balkabağı: Kış aylarının vazgeçilmezi, faydaları saymakla bitmiyor. Beta karoten, magnezyum, yağ, çinko, A,B,C vitaminleri ve aminoasitleri içerir. Lif içeriği sayesinde tokluk sağlar. Sindirim sorunu yaşayan kişilerde kabızlığı önler. Göz sağlığına iyi gelir. Kalp hastalıklarında ve kötü kolestrolün düşmesine yardımcıdır. Deri ve hücre yapısının yenilenmesinde etkilidir. Hem Alfa hem beta karoten miktarı hiçbir sebzede olmadığı kadar yüksektir.

Havuç: Cilt ve göz sağlığı için faydalı beta karoten deposu olan havuç, A vitamini kaynağıdır, karaciğer için çok faydalıdır. Folik asit, B6 vitamini içerir. Sinir hücreleri üzerinde olumlu etkileri vardır. Ağız içerisinde oluşan zararlı asit ve bakterileri ortadan kaldırır.

Elma: Vücudu toksik maddelerden arındırması, cildin yaşlanmasını geciktirir. Zayıflama, kilo verme ve kolesterolü düşürmede etkilidir. Sindirim sistemine rahatlatır, kolestrol değerlerini düşürmeye yardımcıdır.

Tarçın: Oldukça lezzetli bir baharat olmasının yanı sıra yüzyıllardır tedavi edici özellikleri ile bilinmektedir. Güçlü antioksidanlar içerir. Enfeksiyon, idrar ve iltihap söktürücüdür. Kalp krizi riskini azaltmaya yardımcıdır. Kandaki kötü kolestrol ve trigliserid seviyesini düşürür. İnsülin direnci ve kan şekeri değerlerinin düşmesinde olumlu etkileri vardır.

Zencefil: Dolaşımı hızlandırıcı, kusma ve mide bulantısını önleyici, iltihap sökücü, şifa kaynağı bir bitkidir.

Muskat: Küçük hindistan cevizi veya hint cevizi olarak da bilinen muskatın hoş bir kokusu vardır. Ağız kokusunu giderir, mide rahatsızlığına karşı faydalıdır. Gaz gidericidir. Sakinleştirici etkileri mevcuttur, sinirleri yatıştırır. Mikropları öldürücü etkisi vardır, antiseptiktir.