WHITE LOVE

Badem, Hurma, Tarçın

Bitkisel protein kaynağı olan badem sütü özellikle veganlar ve laktoz alerjisi olanların tercih edebileceği bir içecek. Hayvansal sütlerin vücutta yarattığı hazım sorunlarının aksine, bitkisel sütler hazmı kolay olan, vitamin ve mineral değerleri yüksek,aromalı ve lezzetlidir.

Özellikle spor öncesi ve sonrası sporcular için etkili bir içecektir.

Badem: Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri, lif, çinko, magnezyum, E vitamini, protein ve antioksidanlarlar yönünden oldukça zengindir. Enfeksiyon giderici, iltihap sökücü, kolestrol düşürücü, kanser karşıtı ve kilo vermeye yardımcı etkileri bulunmaktadır.

Hurma: Karbonhidrat, yağ ve lif açısından zengindir. İçeriğindeki doğal şeker hem faydalıdır hem de badem sütüne lezzet katmaktadır. Mineral tuz, lif içeriğinin yanı sıra A,C,D vitamini gibi pek çok vitamini içerir. Kalsiyum kaybını dengeler,kemik erimesini önler.

Tarçın: Oldukça lezzetli bir baharat olmasının yanı sıra yüzyıllardır tedavi edici özellikleri ile bilinmektedir. Güçlü antioksidanlar içerir. Enfeksiyon, idrar ve iltihap söktürücüdür. Kalp krizi riskini azaltmaya yardımcıdır. Kandaki kötü kolestrol ve trigliserid seviyesini düşürür. İnsülin direnci ve kan şekeri değerlerinin düşmesinde olumlu etkileri vardır.